-4.9 ℃

Lennule registreerimine

Lennule peavad end registreerima kõik reisijad, ka need, kes reisivad käsipagasiga. Check-in lauas ning väravas pardale minnes esitage pardakaart ja kehtiv reisidokument (Euroopa Liidu piires reisimiseks piisab ID-kaardist, muudes riikides on vajalik pass).

NB! Juhiluba ei ole rahvusvahelistel lendudel aktsepteeritav reisidokument.

Lennule saad registreerida kas internetis või lennujaamas lennule registreerimise laudades (check-in lauad).

Mõnede lennufirmade puhul eelregistreerimise võimalust ei ole ja lennule registreerimine toimub ainult lennujaamas. Soovitame alati saabuda lennujaama aegsasti, et rahulikult lennule registreerida ja läbida julgestuskontroll. Õigeaegselt lennule jõudmiseks soovitame reisijatel olla lennujaamas vähemalt 1 tund enne lennupiletil märgitud väljalennu aega. Kui olete lennufirmalt tellinud eriteenuseid, reisite lastega, ebastandardses suuruses eripagasiga (nt golfivarustus, jalgratas, suusad vm) või suurema grupina, siis soovitame kohale tulla vähemalt poolteist tundi enne lennu väljumist.

Lennule registreerimine lennujaamas

Lennule registreerimine lennujaamas algab 1,5 tundi enne väljalendu ja lõppeb lähtuvalt lennufirma reeglitest.

Nyxairi lendudele registreerimine lõpeb 30 minutit enne väljalendu. Täpsema info saamiseks võtke ühendust oma lennufirmaga või lennufirma esindajaga.

Tšarterlendudele toimub registreerimine ainult lennujaama registreerimislaudades.

Lennule registreerimine internetis

Internetis lennule registreerimine on lihtne ja säästab lennujaamas aega. Varakult registreerides saad valida just endale sobiva istekoha. Sõltuvalt lennufirmast avaneb võimalus lennule registreerida eri ajal. Mõni firma lubab kodus välja trükkida ka A4-formaadis pardakaardi.

Pardakaardi olemasolul ei pea enam lennujaama jõudes uuesti lennule registreerima. Juhul kui soovid ära anda ka pagasi, tuleb pöörduda oma lennu registreerimislauda.

NB! Saabuge lennujaama aegsasti, isegi kui olete eelregistreerimise teinud internetis. Lennufirmad lõpetavad lennule registreerimise üldjuhul 40 minutit enne väljalendu. See tähendab, et isegi kui turva- ega registreerimisjärjekordi pole, jääb pool tundi enne väljumist lennujaama saabunud reisija tõenäoliselt lennust maha.