Enne lendu
Andke lennufirmale teada, kui:
- vajate erilist abi pagasiga,
- vajate erilist abi lennukisse või lennukilt reisiterminali jõudmiseks,
- kasutate akutoitel ratastooli,
- olete vaegkuulja ning vajate personaalset informatsiooni,
- reisite koos juhtkoeraga,
- kasutate mobiilset hapnikuseadet.
NB! Eri lennuettevõtjatel võivad olla erinevad nõuded ja tingimused. Soovitame reisijatel end enne reisi nendega kurssi viia, võttes ühendust lennufirmaga või pileti müünud esindajaga.
Kui vajate hapnikuaparaati, teavitage lennufirmat aegsasti seadme tüübist. Enamik lennufirmasid lubab reisijal kaasa võtta seadmed lennu ajal kasutamiseks.
Kui reisi jooksul lendate mitme firma lennukitega või erinevate lennukitüüpidega, uurige juba reisi broneerides, kas teie seadmeid, akusid ja muid tarvikuid aktsepteerivad kõik lennufirmad, kelle teenust kasutate.
Lennujaama saabudes võtke kohe ühendust vastava lennufirma registreerimislaua töötajaga ja veenduge, et firma on registreerinud kõik teie vajadused, millest olete reisi broneerides teada andnud.
Lennujaamas
Kui soovite abi Kuressaare lennujaama parklas, helistage numbril (+372) 453 0313 (alates 1,5h enne lennu väljumist). Andke teada, kas vajate ka lennujaama ratastooli parklasse. Lennujaama saabudes võtke kohe ühendust vastava lennufirma registreerimislaua töötajaga ja veenduge, et firma on registreerinud kõik teie vajadused, millest olete reisi broneerides teada andnud.
Erivajadustega reisija teenindamine
Kuressaare lennujaam osutab liikumispuudega reisijale igakülgset abi nii kiiresti kui võimalik ka siis, kui reisija ei ole teinud broneeringut.
Liikumispuudega reisija peab informeerima lennufirmat abi vajamisest vähemalt 48 tundi enne lennu väljumist. Lennufirma/reisikorraldaja teavitab lennujaama vähemalt 36 tundi enne väljalendu või nii varakult kui võimalik.
Laadi alla: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus puudega ja liikumispuudega isikute õiguste kohta lennureisil.
Lapseootel reisija
Lapseootel reisijatel soovitame enne lendu küsida oma lennufirmalt või pileti müünud esindajalt täpseid nõudeid lapseootel reisijatele, sest need võivad eri lennufirmadel olla erinevad.
Lennupiletit ostes tuleb esitada rasedakaart või muu samalaadne arsti dokument.
Raseduse 34.–35. nädalal lennates tuleb esitada rasedakaart. Kogu lennu ühegi osa lennuaeg ei tohi olla pikem kui 4 tundi. Arst peab väljastama raseda kaardi mitte varem kui 10 päeva enne väljalendu. Kaardil peab olema märgitud rasedusnädalate arv ning arst peab kinnitama, et rasedal on lubatud lennata.
Rasedatel ei ole lubatud lennata 36. või hilisemal rasedusnädalal, seega peab ka tagasilend toimuma enne 36. rasedusnädalat.
Vastsündinul (kui tegemist on õigeaegselt sündinud lapsega) ei soovitata lennata esimese seitsme päeva jooksul pärast sündi.
Üksi reisivad alaealised
Enamik lennufirmasid lubab lapsel alates 12. eluaastast reisida üksinda. Lennujaama ja lennufirma töötajad hoolitsevad vajadusel, et lapse reis kulgeks sujuvalt ja stressivabalt.
Suuremal osal lennufirmadest on olemas nn UMNR-teenus (ingl. k. unaccompanied minor), kus 5–11-aastase lapse pardale jõudmise ning sihtkohas üle andmise eest vastutab lennufirma. Enamikus riikides piisab lapse omaette reisile saatmiseks vanemate kirjalikust kinnitusest, mis sisaldab infot, kuhu ja millal laps reisib, ja vajalikke kontaktandmeid. On ka riike, kus nõutakse lapselt vanemate notariaalset kinnitust. Kahtluse korral tuleks ennast vastava sihtriigi immigratsiooninõuetega kurssi viia.
Reisisaatja teenust saab kasutada ka üksi reisivate 12–17-aastaste noorukite puhul, kuid nende puhul ei ole teenuse kasutamine kohustuslik.
5–11-aastased lapsed võivad reisida ka ilma üksi reisiva alaealise broneeringuta rahvusvahelistel lendudel koos vähemalt 16-aastase pereliikmega või vähemalt 18-aastase saatjaga, kelle on volitanud lapse seaduslik eestkostja.
Lisainfot lastega reisimise kohta saab Eesti Välisministeeriumi kodulehelt.